Close

10/11/2013

8 záplat od Microsoftu, buďte trpezlivý pri vypínaní počítača

Budúci týždeň treba byť trpezlivý pri vypínaní vášho PC. Microsoft nás totiž zdrží kvôli oprave ôsmich chýb.
Konkrétne sa budú opravovať chyby vo Windowse, balíku Office a v Internet Exploreri. Záplaty budú opravovať bližšie nešpecifikovaný počet slabín v daných produktoch. Tri updaty, ktoré sa týkajú Windowsu a IE, sú označené ako kritické.
Všetky podporované verzie Windowsu, vrátane najnovšieho Windowsu 8.1, majú aspoň jednu chybu označenú ako kritickú. Internet Explorer má taktiež jednu kritickú chybu. Týka sa to všetkých verzií IE, aj najnovšieho IE 11. Ďalšie tri chyby Windowsu sú označené ako dôležité. Microsoft Office má dve chyby typu dôležité.
Microsoft taktiež uvoľní ich ďalší zvyčajný mesačný update, ktorý zahŕňa Malicious Software Removal Tool a veľké množstvo updatov, ktoré sa netýkajú bezpečnosti. Väčšina si myslela, že softvérový gigant sa zameria na opravu zero day bugu, ktorý sa nachádza vo Windowse a Office. Táto slabina býva využívaná pre zero-day útoky (útok, ktorý využíva už známu chybu) hlavne proti Office.
Utorkový balík updatov však tento problém nebude riešiť. Podľa slov Wolfganga Kandeka je utorkový update príliš blízko a Microsoft tak nemal dostatok času pre prácu na oprave. Update, ktorý bude riešiť tento problém tak zrejme príde v decembri.
zdroj: pc, softpedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *