Close

11/01/2016

freeSAT sa rozšíril o JOJ HD a Senzi TV

Slovenský programová ponuka satelitnej pay – tv platformy freeSAT , luxemburskej mediálnej skupiny UPC DTH , sa rozšírila o dva nové programy – hudobné Senzi TV a zábavný kanál JOJ HD .

JOJ HD vysiela rovnaký obsah ako kanál JOJ v klasickom SD rozlíšení , ktorý je už dostupný zákazníkom freeSATu na slovenskom . JOJ HD bude divákom prinášať programovú ponuku pre celú rodinu – od spravodajstva , ekonomiky a športu až po obľúbené zahraničné seriály, reality show a filmové trháky a vlastnú produkciu .

screen_senzi-tvSenzi TV je štvrtým programom JOJ Group a je zameraný na divákov starších ako 40 rokov. Program je zložený predovšetkým z hudobnej relácií orientovaných na ľudovú hudbu a country a tiež aj zlaté hity a hudobné rebríčky a hudobne ladené talk show.

Program JOJ HD je dostupný pre všetkých zákazníkov freeSAT na slovenskom s balíčkom freeSAT Medium HD. Program nájdu záujemcovia na 110. pozícii v EPG. Kanál Senzi sa nachádza v rovnakom balíčku na EPG pozíciu 28.

Obe stanice JOJ HD a Senzi TV sú technicky dostupné zákazníkom platformy freeSAT by UPC Direct z kapacity spoločnosti slovenský Telekom. Senzi TV a JOJ HD sú šírené v DVB-S2 multiplexu vo formáte MPEG-4 / H.264. Príjem je preto možný len na novších set top boxoch a televízoroch s podporou DVB-S2 a MPEG-4.

technické parametre:

satelit: Thor 6 (0,8 ° W)
kmitočet: 12,054 GHz
polarizácia: horizontálna
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK

Senzi
service ID: 1021
videami PID: 2102 (MPEG-4 / SD)
audio PID: 2103 (MPEG)
CA systémy: CryptoWorks, Irdeto, Conax, Nagra MA

JOJ HD
service ID : 1015
videami PID : 1502 ( MPEG – 4 / HD )
audio PID : 1503 ( MPEG )
CA systémy : CryptoWorks , Irdeto, Conax , Nagra MA

Senzi TV a JOJ HD je ďalším rozšírením ponuky platformy freeSAT . V minulom týždni bol do českej a slovenské ponuky zaradený filmový kanál Filmbox Extra HD , ktorý sa stal súčasťou balíčka Filmbox .

Ďalšie zmeny čakajú na divákov začiatkom budúceho mesiaca . Športový kanál Arena Sport 1 HD a filmový program Sundance HD presunie operátor z balíčka freeSAT medium HD do vyššej ponuky freeSAT plus HD

 

zdroj:parabola.cz a freesat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *