Close

29/11/2012

Antivírus Security Essentials nedostal bezpečnostný certifikát

Bezpečnostný inštitút AV-TEST vydal výsledky jesenného testovania 23 najpopulárnejších antivírusových programov. Všetci až na jedného hráča nazbierali dostatočné skóre k zisku bezpečnostného certifikátu.

Tým nie šťastným bol Security Essentials 4.0 a 4.1 od Microsoftu na Windows 7 (Defender pre Windows 8 nebol súčasťou testu, ale asi by to dopadlo rovnako, oba totiž používajú rovnaký základ).

Security Essentials síce dostal najvyššie skóre za to, že sa zo všetkých najmenej podpisuje na zaťažení systému – zvlášť pri priebežnej kontrole spustených súborov. Veľmi zle si poradil s takzvanými zero-day útokmi. To je malware rôzneho druhu, ktorý využíva zatiaľ nedokumentované diery v systéme. Pokiaľ má antivírus dobrú heuristiku, podobné útoky by mal odhaliť, i keď ich ešte nemá v databáze. Na vine môže byť taktiež staršia antivírová databáza programu.

Práve kvalita ochrany a zero-day útoky nakoniec spôsobili, že antivírus od Microsoftu dopadol tak biedne. Snáď si nabudúce bezplatný antivírus trochu vylepší renomé. Opäť sa ukazuje, že za všetko sa platí. Väčšie a robustnejšie systémy testom prešli, na druhou stranu ale zase viac spomalili beh systému.

Výsledky jesenného testovania

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *