Close

12/08/2013

PC: ASUS končí s Windows RT

Kto dnes spieva ódu na Windows RT? Pochopiteľne jeho autor Microsoft, ktorý s ním počíta aj vo verzii 8.1, a Nvidia, ktorá dúfala, že ju táto platforma zväčší odbyt SoC čipsetov Tegra. Lenže tým to viacmenej končí. Tablety Surface RT sa predajným trhákom nestali a firma je nakoniec musela výrazne zlacniť, čo sa podpísalo aj do jej výsledkov hospodárenia za druhý štvrťrok – škodu za zľavu totiž vtedy firma vyčíslila na bezmála miliardový odpis.

Teraz systému zasadil ranu ďalší kľúčový výrobcu Asus. Firma v piatok oznámila, že už s verziou Windows nepočíta a bude sa naďalej venovať iba zariadením s procesormi x86 a teda s dospelými Windows 8.

Dôvod neúspechu Windows RT je zrejmý. Obchod Windows Store stále trpí nedostatkom kvalitných a hlavne praktických aplikácií pre Metro a na trhu sa postupne objavujú ďalšie a ďalšie pasívne chladené tablety s Windows 8 a teda na platforme x86.

Ak je trh s dotykovými počítačmi s Windows 8 ešte len v plienkach a štvrťročne sa predá len niekoľko málo miliónov kusov, potom je trh s tablety s Windows RT prakticky na bode mrazu. Windows RT teda nakoniec zabijú novej verzie Atómy, Haswell a jeho pokračovatelia.

zdroj: zive

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *