Close

06/09/2012

AVG 2013: Rozšírená ochrana súkromia, lepšia kontrola

AVG Technologies má novú produktovú líniu bezpečnostných produktov. Používateľ vďaka nim vie rozhodnúť, aké informácie poskytne webom.

Väčšina známych antivírusových spoločností už začala vydávať nové generácie svojich bezpečnostných riešení pre rok 2013 pre domácnosti. V stredu sa v New Yorku do tejto skupiny zaradila aj pôvodom česká firma AVG Technologies (predtým Grisoft).

Jej šéf JR Smith počas prezentácie uviedol, že novinky sú postavené na štyroch pilieroch – výkon, jednoduchosť, súkromie a bezpečnosť

Intuitívna inštalácia a používanie

Celkovú ochranu počítača poskytuje AVG Internet Security. Dojem, že zabezpečenie on-line sveta je s produktom skutočne jednoduché, dáva už inštalácia. Pozostáva z niekoľkých kliknutí a zvládne ju každý aj bez toho, aby musel čokoľvek v sprievodcovi meniť a utrpela by tým bezpečnosť.

Najviditeľnejšou novinkou je pre bežného používateľa nové používateľské rozhranie. Jeho úlohou je sprostredkovať ľahší prístup k najčastejšie používaným funkciám. Technický šéf Yuval Ben-Itzhak v rámci predstavovanie nové ho produktu povedal, že motiváciou pre jeho zmenu bol aj Windows 8, konkrétne prostredie známe pod názvom Metro.

JR Smith, CEO AVG Technologies, hovorí o hlavných charakteristikách – Yuval Ben-Itzhak, CTO AVG Technologies, oboznamuje o najnovších typoch útokov

AVG sa tak snaží okrem iného reagovať aj výsledky prieskumu, realizovaného aj na Slovensku. Podľa zistení len necelých 50 % Slovákov vie, že za bezpečnosť na svojom počítači alebo mobilnom telefóne zodpovedajú oni sami. Zvyšok si myslí, že ich ochrana je v réžii poskytovateľa internetového pripojenia alebo polície.

Ochrana súkromia

O ochranu súkromia sa stará funkcia Do Not Track. Nachádza sa v paneli nástrojov internetového prehliadača (podporuje Internet Explorer, Firefox, Chrome) a používateľa informuje o stránkach, ktoré majú záujem zhromažďovať údaje a následne mu dáva možnosť komunikáciu s daným serverom ukončiť. V pravom zmysle slova však o novinku nejde, nakoľko bola dostupná už ako aktualizácia v servisnom balíčku pre rad 2012. Rovnako na tom je aj WiFi Guard zabezpečujúci ochranu pri WiFi pripájaní z neznámeho zdroja.

Okrem komplexného riešenia sú súčasťou produktového portfólia 2013 ďalšie edície – AVG AntiVirus Free, AVG AntiVirus, AVG Premium Security, a tiež nástroj pre vyladenie výkonu počítača AVG PC TuneUp. Nové verzie sú k dispozícii aj pre mobilné platformy – AVG AntiVirus Free pre Android, AVG AntiVirus Pro pre Android a AVG Family Safety pre iOS a Windows Phone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *