Close

10/09/2012

Bezplatný prehliadač obrázkov a návrhár interiérov

XnView 1.99.1

Výborný a najmä komplexný program na prehliadanie nielen obrázkov/fotografií. Poradí si so stovkami formátov, zvláda i neprofesionálnu úpravu obrázkov (efekty, práca s paletou, hromadná konverzia/premenovávanie), generovanie slideshow, webových stránok s obrázkami a mnohé iné.

Aktuálna verzia sa zameriava predovšetkým na opravy a aktualizácie. Prináša libpng vo verzii 1.5.12, webP (lossless & alpha channel), opravuje memory leaky, TIFF(JPEG), pády pri práci s vodoznakom a pod.

download stránka

Image Tuner 3.5

Špecialista najmä na hromadné úpravy obrázkov. Podporuje zmenu rozmerov, premenovávanie, konvertovanie či pridávanie vodoznakov. Výhodou je podpora viacerých RAW formátov, možnosť importu/exportu zoznamu obrázkov, náhľadov súborov či predvolené hodnoty pri úprave veľkostí obrázkov – napríklad si stačí zvoliť veľkosť vhodné pre iPad, iPhone či Facebook.

Zostavenie 3.5 prichádza aktualizovaným inštalátorom, prekladmi prostredia a tiež sa spomínajú opravy rôznych chýb.

download stránka

Sweet Home 3D 3.6

Bezplatná aplikácia, ktorá sa šíri ako open source pre rôzne operačné systémy. Umožní nám vytvoriť si podrobný plán miestností bytu či domu vrátane rozmiestnenia stien, okien, nábytku a podobne. Pracujme s 2D aj 3D plánom.

Vylepšenia novej verzie sa týkajú napríklad možnosti rotovania rôznych textov, popisov, názvov kusov nábytku, práce s katalógom nábytku (najmä rýchlejšie nahrávanie napríklad počas importu knižníc), novšej Jav& v balení či ďalších opráv.

download stránka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *