Close

26/11/2015

Bitwalking vás odmení za chôdzu peniazmi

Japonci chcú ľudí motivovať ku kráčaniu. Za každých 10 000 krokov odmenia používateľa 1 Bitwalking dolárom. Tie sa budú dať premieňať na skutočné peniaze.

Spoločnosť Bitwalking plánuje spustiť rovnomennú aplikáciu, ktorá bude ľudom platiť za vykonané kroky. Za každých 10 000 krokov dostane používateľ na svoj účet 1 Bitwalking dolár. Nahromadené peniaze môže používateľ minúť online na nákup produktov, alebo ich môže previesť na skutočné peniaze.

bit_walking_bitwalking_peniaze_money_android_iOS_dolar_BW

Cieľom aplikácie je pomôcť najmä ľudom v rozvojových krajinách, ktorí často dochádzajú do práce dlhé kilometre. Spoločnosť uvádza aj konkrétny príklad, ktorým je Salim Adam z Malawi, kde pracuje ako učiteľ informatiky. Do práce dochádza denne až 10km. Vďaka Bitwalking by si Salim mesačne prilepšil o 26 Bitwalking dolárov. Súčasný plat Salima je $26 mesačne. Ak by teda bol konverzný kurz medzi BW dolármi a skutočnými dolármi 1:1, tak by sa Salimov plat zdvojnásobil. Problémom v týchto chudobných krajinách však môže byť fakt, že väčšina ľudí nemá smartfón schopný merať kroky.

Autori aplikácie chcú Bitwalking priniesť pre Android a iOS. Proti podvodníkom, ktorí by si chceli vytvoriť viac účtov sa bude aplikácia brániť vlastným algoritmom, ktorý tvorcovia neprezradili. Zo začiatku tu tiež bude denný limit a používateľ bude môcť tvrdiť, že za deň prešiel najviac 30 000 krokov, čo mu vynesie 3 Bitwalking doláre. Služba by mala byť spustená najprv v Japonsku, Veľkej Británii, Keni a Malawi. Projekt dostal dotáciu viac ako 10 miliónov dolárov. Bitwalking však nemá v pláne len rozdávať peniaze. Spoločnosť chce zbierať fitness dáta, ktoré následne môže predať firmám ako Adidas, Nike, Garmin a podobne.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *