Close

26/09/2015

BlackBerry oficiálne potvrdilo svoj prvý Android smartfón

Smartfón Priv (známy skôr ako Venice), o ktorom sme v posledných týždňoch počúvali čoraz častejšie, bol konečne oficiálne predstavený generálnym riaditeľom spoločnosti BlackBerry, Johnom Chenom. Podľa neho je Priv skratkou slova „privacy“, čo v preklade do slovenčiny znamená súkromie. Na tému upozornili portály BNN a Time.

Smartfónu dominuje zakrivený displej (doterajšie správy hovorili o 5,4 palcoch). Pod ním sa nachádza vysúvateľná klávesnica, ktorá pri prezeraní internetu alebo dlhých e-mailov poslúži aj ako touchpad.

Oficiálne hardvérové špecifikácie zatiaľ nepoznáme, vo videu totiž John Chen spomína iba čipset od Qualcommu. Predinštalovaným systémom je Android od Googlu.

BlackBerry Priv

BlackBerry Priv

Podľa slov generálneho riaditeľa bol doteraz hlavným problémom systému BlackBerry 10 nedostatok aplikácií. Fanúšikovia tejto platformy však zúfať nemusia, ohlásenie prvého Android smartfónu totiž neznamená koniec systému BlackBerry 10. Naopak, spoločnosť už pracuje na najnovšej verzii, ktorá má prísť v marci budúceho roka.
John Chen sa vyjadril, že ozajstný úspech by bol sprostredkovať všetky aplikácie aj pre BlackBerry 10. Keďže je však tento cieľ veľmi komplikované dosiahnuť, najlepším rozhodnutím má byť práve využitie systému Android.

zdroj: zive.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *