Close

13/09/2012

Čaká nás radikálne zníženie cien SSD?

Toshiba mala práve znížiť ceny NAND Flash pamätí až o štvrtinu.

Základným stavebným kameňom SSD nie je len radič a jeho firmvér, ale aj NAND Flash pamäte. Tieto zároveň tvoria najväčšiu časť ceny rýchleho dátového úložiska. V posledných mesiacoch sa síce cenovky vyvíjajú pre nás, zákazníkov, veľmi pozitívne, podľa posledných zvestí z práve prebiehajúceho Intel Developer Forum nás však čaká ďalšia razantnejšia vlna zlacňovania. Redaktori serveru TweakTown hovoria o zákulisných informáciách, podľa ktorých jeden z popredných dodávateľov NAND čipov, firma Toshiba, práve rozhodla o znížení predajných cien o 20% až 25%.

Toto rozhodnutie malo prísť po nevydarenom pokuse o stabilizovanie padajúcich cien obmedzením výroby. To mala pred pár mesiacmi spraviť Toshiba v objeme asi 30% zo vtedajšej výroby. Očakávaný efekt sa však nedostavil, ostatní výrobcovia sa na tejto taktike nemali zúčastniť. Predovšetkým Micron mal získať ďalší podiel na trhu.

Jeden zo zdrojov od výrobcu SSD sa pre TweakTown vyjadril pomerne otvorene – od dnes má začínať cenová vojna: „Full on price war started today. I just got news from ******, all [our] SSDs are getting cut by around 25%“.

Ak sa tieto informácie zakladajú na pravdivých udalostiach, môžeme v najbližších týždňoch očakávať ďalší príjemný pokles cien SSD.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *