Close

13/09/2012

Chráňte svoj počítač

Deň počítačovej bezpečnosti (Computer Security Day), ktorého začiatky siahajú do roku 1988, má prispieť k zvýšeniu povedomia verejnosti o potrebe ochrany počítačov a dát v nich uložených.

Aktivisti Asociácie za deň počítačovej bezpečnosti, sídliacej v americkom meste Bethesda,  považujú práve osvetu v otázke ochrany počítačov a dát za jeden z primárnych cieľov tohto dňa, ktorý pripadá na 30. novembra. Počítačoví odborníci majú v ten deň príležitosť poskytnúť viac informácií všetkým užívateľom počítačov o nevyhnutnosti chrániť túto techniku pred rôznymi hrozbami.

Špecialisti aj Asociácia za počítačovú bezpečnosť ponúkajú vyše 50 spôsobov, ako sa pripojiť k sláveniu Dňa počítačovej bezpečnosti. Možnosti sú pestré a začínajú sa napríklad príležitosťou organizovať prednášky o počítačovej bezpečnosti, pokračujú predstavovaním prostriedkov na ochranu počítačov, zmenou prístupového hesla, nainštalovaním programov na ochranu pred vírusmi, možnosťou vyhlásenia dňa amnestie pre tých narušiteľov počítačovej bezpečnosti, ktorí sa chcú zmeniť k lepšiemu.

Jedno zo základných pravidiel hovorí, že ani jeden počítač či počítačový systém nie je a nikdy nebude celkom bezpečný. Je však možné dostatočne ho zabezpečiť a predísť možným rizikám. začínajú od pravidelného zálohovania údajov cez používanie Firewallu až po pravidelné čistenie registrov a nezverejňovanie osobných údajov a informácií bez uváženia na diskusných fórach či sociálnych sieťach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *