Close

29/01/2016

Chrome bude výraznejšie upozorňovať na nezabezpečené stránky

Prehliadač Chrome od spoločnosti Google sa v najbližšej dobe dočká novej aktualizácie, vďaka ktorej budú užívatelia výraznejšie upozornení na nezabezpečené HTTP stránky.

Hlavným dôvodom je dosiahnuť väčšiu bezpečnosť prehliadania webových stránok, ktoré ešte stále využívajú tradičný HTTP protokol. Pravdepodobne najväčšou nevýhodou protokolu HTTP je nešifrovaná komunikácia, ktorá je viac náchylnejšia na útoky hackerov. Zabezpečený protokol HTTPS ponúka extra vrstvu ochrany navyše a tým je viac odolnejší proti odpočúvaniu a odchytávaniu komunikácie.

google_chrome_beczpecnost_web_browser_HTTP_HTTPS

Práve na túto skutočnosť chce Google upozorniť, a to tým, že vo vyhľadávacom poli sa objaví červený znak „X“, ktorý má upozorniť užívateľa na nezabezpečené HTTP pripojenie. Možno aj tento krok presvedčí správcov web serverov začať vo veľkom využívať zabezpečené HTTPS pripojenie, ktoré pomôže bežným smrteľníkom ochrániť svoje cenné informácie.

Prehliadač Chrome už dnes upozorňuje na nešifrované pripojenie, ale aby sa užívateľ k tomuto upozorneniu dostal, je potrebné spraviť pár kliknutí naviac. Výraznejšie upozornenie je tak vítaným doplnkom a môže prispieť k pokojnejšiemu životu v digitálnom svete.

zdroj: pc.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *