Close

16/02/2014

Čo je ThreatSense technológia od ESET?

ThreatSense®

Tradičné antivírusové produkty sú založené na vytváraní vzoriek známych infiltrácií a distribúcii týchto vzoriek užívateľom. Ich slabým miestom je neschopnosť pružne reagovať a spoľahlivo chrániť pred novovzniknutými hrozbami, nakoľko aj tým najrýchlejším antivírusovým spoločnostiam trvá obvykle niekoľko hodín, kým stihnú zareagovať. Riziko, že sa práve vy stanete obeťou novej, ešte neznámej infiltrácie je pri dnešnej rýchlosti ich šírenia až príliš reálne.

Riešenia spoločnosti ESET sú založené na unikátnej technológii ThreatSense®, založenej na novej generácii heuristickej analýzy. Táto technológia je proaktívna a tak poskytuje ochranu aj v prvých hodinách šírenia novej hrozby, zatiaľ čo naši analytici pracujú na detekčnej vzorke.

Technológia ThreatSense® – unikátne proaktívne riešenie

Antivírusový systém ESET NOD32 postavený na technológii ThreatSense® využíva k odhaleniu hrozieb kombináciu niekoľkých metód, čím efektívne spája ich výhody. Detekčné jadro je schopné kontrolovať niekoľko dátových tokov paralelne a tak maximalizovať svoj výkon. Antivírusový systém ESET NOD32 vďaka tomu užívateľovi ponúka najvyššiu účinnosť detekcie a zároveň najnižšie nároky na systém.

Technológia ThreatSense® dokáže účinne bojovať aj s rootkitmi, zvlášť nebezpečným typom infiltrácie, ktorá nie je po nainštalovaní bežne rozpoznateľná a skrytá aj pred antivírusmi. Umožňuje to súčasť skenovacieho jadra riešení ESET NOD32 pod názvom Antistealth. Antistealth má jedinečnú schopnosť detekcie aj tých rootkitov, ktoré už sú aktívnou súčasťou operačného systému. Rootkity dokáže navyše nielen detegovať, ale aj účinne odstrániť.

Iné riešenia na trhu zvyčajne ponúkajú podobnú možnosť ako samostatne zakúpiteľný nástroj. Antistealth je však plnohodnotnou súčasťou skenovacieho jadra od verzie 2.7 a užívatelia ESET NOD32 si tak nemusia zaťažovať peňaženky dokupovaním ďalších súčastí softvéru.

 

zdroj: ESET

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *