Close

20/06/2016

CS Link skončí , vymeňte svoju dekódovaciu kartu Cslink

Spoločnosť M7 Group informovala svojich zákazníkov s Irdeto kartou CS Link o nutnosti výmeny prístupové karty za novú Irdeto kartu Skylink. Dôvodom je chystané vypnutie kódovacieho systému Irdeto (CAID 0666).

„“ Aktívnych kariet CS Link je niečo cez dvetisíc. Všetky ich užívateľa sme predminulý týždeň rozposlali špeciálnou ponukou pre výmenu platnú do 30. 6. 2016 „,“ uviedol Jaromír Glisník, člen predstavenstva spoločnosti M7 Group, ktorá platformy Skylink a CS Link prevádzkuje.

Zákazníci o výmenu karty CS Link majú záujem. „“ Denne nám chodia cca 100 objednávok pre výmenu. O ďalšom osude tohto systému rozhodneme počas leta 2016″,“ hovorí Jaromír Glisník. Pre Irdeto systém CS Linku zatiaľ majiteľ nenašiel využitie.

Skončí platforma CS Link k 30.6.2016? Na konci tohto mesiaca by teoreticky mohla skončiť platforma CS Link a teda aj funkčnosť existujúcich Irdeto kariet tejto platformy. „“ Ak systém CS Linku vypneme, iste to nebude 30. 6. 2016 „,“ upozorňuje Jaromír Glisník.
Vtedajší konkurenčné platformy CS Link a Skylink postupne získala luxemburská mediálna skupina M7 Group. Nový majiteľ sa rozhodol pôsobiť na českom a slovenskom trhu pod jednou značkou Skylink. Na kartách CS Link preto došlo k postupnému útlmu platenej televízie a programová ponuka sa prestala rozširovať. Zákazníkom boli ponúknuté výhodné podmienky pre migráciu na karty Skylink. Na kartách CS Linku v poslednej dobe dochádza k obmedzeniu pôvodnej programovej ponuky v súvislosti s ukončením vysielania v starom formáte MPEG-2 / SD.

„“ Neviem, či sa dá hovoriť o konci platformy CS Link. V okamihu, kedy sme začali migrovať zákazníkov na Skylink, získal už Skylink celú radu charakteristík CS Linku – niektoré programy, Flexi 7 / Mojich 6 „,“ vymenováva Jaromír Glisník. Služby, ktoré sa zdali byť životaschopné, boli zachované a prevedené na karty Skylink. V tomto ohľade CS Link stále existuje. Pre niekoho CS Link skončil už dávno.

Karty CS Link sa na trhu objavili zhruba pred desiatimi rokmi. Išlo vtedy o CryptoWorks karty (CAID 0D0F) určené pre príjem českých programov zo satelitu. V ďalšej fáze sa ponuka rozšírila o chýbajúce program TV Nova, platené stanice a slovenské programy. Pred piatimi rokmi bol uvedený do prevádzky nový kryptovací systém Irdeto (0666), ktorý mal nahradiť pôvodný systém podmieneného prístupu CryptoWorks z dôvodu ukončenia podpory zo strany jeho vlastníka.

zdroj:parabola.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *