Close

03/09/2012

Eset má nový vírusový radar

Vírusový radar od spoločnosti Eset po dlhšej odmlke opäť funguje, zatiaľ v beta verzii. Stránka dostala nový vzhľad, ktorý korešponduje s oficiálnou stránkou firmy. Pribudla nová funkcionalita.

Služba ponúka globálny pohľad na ohniská šírenia počítačových infiltrácií, teda štáty s najvyšším počtom výskytu škodlivých kódov. Na mape chýbajú údaje len k viacerým africkým a niekoľkým ďalším štátom.

Používateľ si môže detailne pozrieť štatistiku najrozšírenejších hrozieb v jednotlivých štátoch. Údaje sa dajú zobraziť podľa dní, týždňov a mesiacov. K dispozícii je možnosť sledovať vývoj rozšírenia jednej vybranej hrozby.

Čísla vychádzajú z anonymných údajov zozbieraných systémom Live Grid, ktorý je súčasťou bezpečnostných produktov Esetu.

Na stránke nájdeme taktiež mesačné správy a technické informácie o vybraných infiltráciách. Nechýba všeobecný vírusový slovník, ktorý vysvetľuje základné termíny používané vo svete počítačovej bezpečnosti, či odkazy na bezplatné aplikácie Esetu – Online Scanner, SysInspector a jednoúčelové odstraňovače.

Finálna podoba bude obsahovať len kozmetické úpravy alebo dôjde k zmene spôsobu poskytovania údajov, informovala Živé.sk PR špecialistka Esetu Zuzana Hošalová.

Predchádzajúca verzia vírusového radaru pracovala len s údajmi z istého e-mailového portálu, ktorého e-maily skenovala. Eset stránku nakoniec vypol, nefungovala zhruba polrok a používateľa smerovala na blog Esetu. Išlo o logický ťah, nakoľko počet škodlivého kódu šíreného prostredníctvom elektronickej pošty klesol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *