Close

02/11/2013

ESET v rebríčku Deloitte Technology Fast 50 v strednej Európe

Spoločnosť Deloitte zverejnila 14. ročník rebríčka päťdesiatich najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Rebríček sa zostavuje na základe rastu ich výnosov za päťročné obdobie. Slovensko dosiahlo v tomto ročníku štyri umiestnenia medzi ďalšími ôsmimi krajinami v regióne. Do rebríčka sa už po jedenásty raz dostala aj slovenská antivírusová spoločnosť ESET.

Prvé miesto v zozname Technology Fast 50 medzi slovenskými spoločnosťami obsadila internetová spoločnosť WebSupport s.r.o. Na druhej priečke sa umiestnila antivírusová spoločnosť ESET, spol. s. r.o. s 303-percentným rastom, ktorá je jedným z najúspešnejších zástupcov Slovenska. Spoločnosť zároveň dominovala v podkategórii Veľká päťka (Big 5) za mimoriadny rast v uplynulých piatich rokoch (2008 – 2012), kde obsadila 3. miesto.

“Byť v rebríčku najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v regióne už po jedenásty krát je pre nás veľké vyznamenanie. Bez našich partnerov , talentovaných zamestnancov a v neposlednom rade spokojných zákazníkov, by sa nám takýto rýchly rast nepodarilo dosiahnuť, takže naša vďaka patrí najmä im,“ povedal na margo umiestnenia generálny riaditeľ spoločnosti ESET Richard Marko.

„Činnosti spoločností, ktoré figurujú v tohtoročnom rebríčku, sú pre verejnosť symbolom flexibility, kreatívnosti a vynaliezavosti podnikateľskej komunity v našom regióne. Mnohé z týchto spoločnosti môžu byť inšpiráciou nielen pre začínajúcich podnikateľov, ale i pre etablované firmy, ktoré sa potrebujú rozvíjať a inovovať,“ uviedol Ivan Lužica, partner na oddelení konzultačných služieb spoločnosti Deloitte.

V rebríčku dominoval sektor softvéru (29 spoločností) a internetu (13 spoločnosti). Za nimi nasledovali telekomunikácie/siete (5 spoločností) a iné sektory (3 spoločnosti). Podobne ako v roku 2012 bolo aj v tomto roku 5 z 10 najrýchlejšie rastúcich spoločností zo sektora internetu.

TOP 10 spoločností Technology Fast 50 v strednej Európe za rok 2013:

Kategória Veľká päťka:

O spoločnosti ESET

Spoločnosť ESET je svetovým výrobcom bezpečnostného softvéru pre firemnú klientelu a domácnosti. Je lídrom na trhu proaktívnej detekcie počítačových hrozieb. Vďaka technológii Live Grid® využíva ESET dáta od dobrovoľných používateľov z celého sveta, a tak okamžite reaguje na nové hrozby. ESET drží vďaka zisku 80. ocenenia VB100 v júli 2013 rekord v počte týchto ocenení, ktoré udeľuje britský Virus Bulletin, vysoko-rešpektovaná nezávislá testovacia organizácia.

ESET sídli v Bratislave, regionálne pobočky má v Prahe, ČR; San Diegu, USA; Buenos Aires, Argentína a Singapure. Výskumné centrá ESET pre analýzu malware sú okrem Bratislavy, aj v San Diegu, v Prahe, poľskom Krakove, kanadskom Montreale a v Moskve. ESET má zastúpenie vo viac ako 180 krajinách sveta. Týždenník Trend ocenil ESET trikrát za sebou titulom Firma roka.

zdroj: eset

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *