Close

02/03/2016

ESET vydáva falošné upozornenia na trójske kone, problém už vyriešený

Slovenský antivírus ESET po najnovšej aktualizácii označuje skoro každú internetovú stránku ako potenciálnu hrozbu, ktorá obsahuje trojského koňa. Ide o chybu, ESET už vydal opravu.

Ak váš počítač pred kybernetickými hrozbami chráni antivírus od ESETu, či už v podobe Smart Security, NOD 32 alebo Endpoint, možno ste dnes zaregistrovali, že takmer na každej webovej stránke, ktorú sa pokúsite navštíviť hlási tento antivírus prítomnosť trojského koňa a zablokuje prístup. Vírus majú podľa antivírusu aj samotné stránky ESETu. Ide o chybu, ktorá sa objavila po aktualizovaní vírusovej databázy na verziu 13102 (201602229).

esets_smarrt_scurity_NOD_32_virus_13103

Chyba spočíva v nesprávnom identifikovaní niektorých JavaScript scriptov tretích strán. ESET bol už o probléme informovaný a na riešení usilovne pracoval. Výsledkom jeho snáh je najnovšia verzia vírusovej databázy 13103, ktorú už firma uvoľnila a je dostupná zákazníkom. Ak však spoliehate na automatické aktualizovanie, čo robí asi každý, tak sa vám aktualizácia nenainštaluje hneď a problém pretrvá. Odporúčame preto manuálne aktualizovanie databázy, po ktorom je surfovanie opäť nerušené.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *