Close

28/02/2014

Facebook Messenger pre Windows končí

Sociálna sieť Facebook chce ukončiť podporu Messenger aplikácie pre systémy Windows. Spoločnosť dnes o tejto zmene informovala užívateľov.

„Mrzí nás to, ale nemôžeme dlhšie podporovať Facebook Messenger pre Windows,  preto bude 3. marca vypnutý“, tak znela správa určená užívateľom. Konkrétne informácie a dôvody, prečo program už ďalej nebude fungovať, zatiaľ známe nie sú.

facebook_1

Vychádza sa z predpokladu, že užívatelia využívali Messenger najmä na komunikáciu s priateľmi. Teraz sa im odporúča chatovať zvyčajným spôsobom cez webovú stránku. Odkaz pod správou však neobsahuje žiadne ďalšie vysvetlenia, užívateľa iba presmeruje na stránku, ktorá informuje o systéme správ Facebooku. Na stránke, kde sa doteraz dala stiahnuť inštalácia pre Windows Messenger už nájdeme iba aplikácie pre Android a iOS.

Facebook Messenger pre Windows bol oficiálne spustený v marci 2012 a predchádzala mu päť mesačná beta fáza. Odvtedy sa očakávalo, že bude k dispozícii aj verzia pre OS X. Vzhľadom na súčasný vývoj je ale malá šanca, že sa ešte niekedy objaví.

Namiesto toho pracujú vývojári ďalej na verzii pre mobilný operačný systém Windows Phone. Jej príchod sa očakáva už v nasledujúcich týždňoch. Je pravdepodobné, že aplikácie pre smartfóny sa budú využívať dobre aj vtedy, keď sa už počet užívateľov na klasických stolných počítačoch nebude zvyšovať. Okrem toho je Facebook koncentrovaný hlavne na mobilných platformách, ktoré prinášajú rýchlo rastúci podiel na obrate.

zdroj: pc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *