Close

17/09/2012

Gmail prestane fungovať v Internet Exploreri 8

Ak používate poštu od Google v štandardnom prehliadači Windows XP, budete sa musieť poobzerať po náhrade.

Od polovice novembra prestane Google podporovať zastaranú verziu internetového prehliadača od Microsoftu. Pre niektorých používateľov operačného systému Windows XP to môže nečakane priniesť nové skúsenosti.   Budú sa musieť rozlúčiť so svojim doterajším prehliadačom a zoznámiť sa s jeho alternatívami. Pre obmedzenia operačného systému sú novšie verzie Internet Exploreru dostupné iba pre Windows Vista a vyššie.

Internetisti budú môcť siahnuť po prehliadači Chrome od Google, Firefoxe z dielní Mozilla, nórskej Opere, Safari od Apple alebo niektorej z menej používaných alternatív. Google o pripravovaných zmenách informoval už v júni minulého roka.   Firma nebude ku svojim službám blokovať zo starého prehliadača prístup. Každá vynovená funkcia však nebude kontrolovaná na jej bezchybnú funkčnosť v Internet Exploreri 8 a tak sa môže veľmi rýchlo stať, že používatelia nebudú môcť upravovať a prehliadať dokumenty z príloh, či triediť poštu novými pravidlami.

So starým prehliadačom prestanú byť kompatibilné všetky moduly z balíka Google Apps. Ide o poštovú službu Gmail, plánovací kalendár Google Calendar a repozitár dokumentov Google Drive s možnosťou úpravy a prehliadania. Naďalej zostávajú bez obmedzení dostupné služby vyhľadávača Google či videoservera YouTube.   Zmeny sa dotknú väčšieho množstva používateľov ako by sa mohlo zdať. Internet Explorer je vo verzii 8 najpoužívanejším z prehliadačov Microsoftu, ktoré sú na trhu. Je to spôsobené silnou popularitou 11 rokov starého systému Windows XP na pomalších počítačoch a nezáujmom konzumných používateľov o iné internetové prehliadače.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *