Close

10/12/2015

GoPro dron dostal oficiálny názov. Bude sa volať Karma

Dron od spoločnosti GoPro je zahalený veľkým rúškom tajomstva. Informácie ohľadom jeho predaja, špecifikácii či ceny sa na verejnosť príliš nedostávajú. Dnes však vieme zas o niečo viac a konkrétne to, ako sa bude volať.

GoPro dron, ktorý by sa do predaja mal dostať niekedy v prvej polovici roku 2016, dostal od tvorcov meno „Karma“. Napriek tomu, že sa už nezadržateľne blíži koniec súčasného roku a tým aj približuje uvedenie zariadenia na trh, stále máme ohľadom dronu veľmi málo informácií.

Môžeme si pripomenúť, že v októbri spoločnosť zverejnila krátky videozáznam na YouTube, ktorý je natočený pomocou kamery zabudovanej v zariadení. V ukážke bola na drone pripevnená kamera GoPro Hero 4, no stále nie je isté, či spoločnosť vstúpi na trh s novou kamerou určenou práve pre dron, alebo bude možné využiť niektorý starší model.

Spoločnosť GoPro sa rozhodla vyrobiť vlastný dron po tom, čo stroskotala ich spolupráca s čínskou technologickou spoločnosťou DJI. Výkonný riaditeľ DJI, Frank Wang Tao, v minulosti vyjadril svoju nespokojnosť s praktikami GoPro a môžeme špekulovať, či za názvom dronu nehľadať len dobre znejúce meno.

Cena zariadenia sa odhaduje v rozpätí medzi 500 – 1000 dolármi, no zatiaľ sa jedná len o hrubý odhad. Ak by ste mali záujem o novinky ohľadom GoPro dronu, môžete tak urobiť na oficiálnej stránke, ktorá zároveň ponúka šancu vyhrať jeden exemplár.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *