Close

19/04/2014

Koniec Cryptoworks na platforme SKYLINK a CSLINK

Prevádzkovateľ česko-slovenských satelitných platforiem Skylink a CS Link, spoločnosť M7 Group, chystá ďalšiu etapu postupného vypínania starého systému CryptoWorks a na konci druhého kvartálu dokončenie tohto procesu.

cryptoworks
„“ V priebehu 2. štvrťroka 2014 bude v súlade s dlhodobým plánom dokončený prechod na nový systém kódovania Irdeto. Posledným krokom tohto procesu je ukončenie prevádzky starých systémov s kódovaním CryptoWorks, ku ktorému dôjde 30. 6. 2014. Konečné vypnutie bude v priebehu mája a júna predchádzať postupné odpájanie televíznych programov „,“ upozornil prevádzkovateľ platforiem Skylink a CS Link.

“ “ Vypínanie sa dotkne menej než 1 % zákazníkov Skylinku a CS Linku , ktorí cez opakované odporúčania doteraz nevymenili svoju dekódovaciu kartu . Výmena starých dekódovacích kariet je stále možná u niektorých predajcov satelitnej techniky alebo prostredníctvom Zákazníckeho servisu Skylink . Nové karty sú v predaji pod obchodným názvom Výmena M7 s  cenou 13,90,-€  . Ich registrácia bude možná do augusta 2014 “ , “ dodáva spoločnosť M7 Group .

Dekódovacie karty CryptoWorks spoznáte zákazník podľa štrnásť miestneho sériového čísla , ktoré je umiestnené na karte pod čiarovým kódom . Nové karty Irdeto majú toto číslo jedenásťciferné .

Nový systém podmieneného prístupu Irdeto a prístupové karty uviedol Skylink na trh v závere roka 2009 , vtedy konkurenčné platforma CS Link predstavila Irdeto karty o 1,5 roka neskôr , v máji 2011 . Dnes obe platformy vlastní rovnaká mediálna skupina M7 Group , ktorá sa rozhodla podporovať jednu značku na trhu – Skylink . Pôvodné karty CS Link sú postupne vymieňané za karty Skylink .

zdroj: parabola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *