Close

08/12/2015

Kto je najspoľahlivejší výrobca základných dosiek za rok 2015?

Poznáme najspoľahlivejšieho výrobcu základných dosiek za rok 2015. Víťazom sa stáva ASUS.

Spoločnosť ASUS sa dnes pochválila, že bola od nezávislej spoločnosti ocenená ako najspoľahlivejší producent základných dosiek. Toto ocenenie získal ASUS od portálu Hardware.fr, ktorý ho vydal na základe štatistík najväčšieho francúzskeho predajcu elektroniky LDLC. Podľa tejto štatistiky chcelo svoju ASUS dosku vrátiť iba 1,89% zákazníkov. ASUS sa zároveň ako jediný dostal s RMA (miera s akou zákazníci vracajú zakúpený tovar) pod 2%.

asus_2015_motherboard_zakladne_dosky_Gigabyte_ASRock

Druhým najspoľahlivejším výrobcom základných dosiek je aktuálne Gigabyte s RMA 2,05%. V tesnom závese je ASRock s RMA na úrovni 2,08% a posledným je možno trochu prekvapivo MSI. Ich dosky dosiahli v tomto roku RMA s hodnotou 2,55%. Kompletný rozbor nájdete na hardware.fr.

Absolútne najspoľahlivejšou základnou doskou bola ASUS Z97-Pro Gamer. Najčerstvejšie výsledky spoľahlivosti výrobcov boli zozbierané z RMA dát od 1. októbra 2014 po 1. apríl 2015 s tým, že zákazníci požiadali o reklamáciu najneskôr do októbra 2015. Do štatistiky boli započítané iba produkty, z ktorých sa predalo minimálne 100 kusov.

zdroj: pc.sk, asus.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *