Close

04/01/2016

LG predstavila displej, ktorý sa dá zrolovať ako noviny

Na svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2016 predstavila kórejská spoločnosť LG prototyp 18” displeja, ktorý sa dá zrolovať ako kus papiera.

Produkt dokazuje čoraz väčšie zameranie spoločnosti na OLED technológiu. Veľkou výhodou OLED displejov je možnosť vyrábať ich na tenkých podkladoch, čo umožňuje výrobu vysokoohybných a rolovateľných displejov alebo zobrazovacích panelov, ktoré môžu byť dokonca vložené do textílií či šiat. Práve LG by sa v najbližšej budúcnosti chcela zamerať práve na možnosť výroby ohybných, rolovateľných a zakrivených displejov.

LG_display_18_roll_oled_ces2016

Podobnú technológiu predstavila spoločnosť aj minulý rok, no jednalo sa len o prvotný koncept a pre širokú verejnosť neboli poskytnuté žiadne obrázky. Dnes sa zdá, že je LG pripravená ukázať výsledky tvrdej práce celému svetu.

Podobné koncepty rolovateľných displejov sa čas od času objavovali aj u iných výrobcov ako napríklad Sony, Samsung alebo Sharp. Najnovšie správy však ukazujú, že LG by mohla vnímať tieto futuristické displeje ako rozlišovacie body pre smartfóny, tablety či televízie. Takéto typy displejov by sme tak v budúcnosti mohli jednoducho zrolovať do vrecka, či prispôsobiť interiérovým podmienkam.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *