Close

29/09/2015

LG sa púšťa do ultrabookov. Zatiaľ len v USA

LG si zo stagnujúceho trhu s osobnými počítačmi zrejme príliš ťažkú hlavu nerobí. Práve naopak, púšťa sa do nového segmentu – výroby ultraštíhlych prenosných počítačov. Novinky s príznačným názvom Gram kladú dôraz na vysokú mobilitu.

Hoci sú produkty zatiaľ doménou výhradne amerického trhu, ide o pomerne zaujímavé kúsky hardvéru. Do predaja konkrétne zamierili 13-palcové a 14-palcové modely. O zobrazovanie obsahu sa v oboch prípadoch stará IPS displej s rozlíšením 1 920 × 1 080 pixelov (Full HD).

LG_gram_ultrabook_ultra-slim_Laptop_3 LG_gram_ultrabook_ultra-slim_Laptop_2 LG_gram_ultrabook_ultra-slim_Laptop_1

Hneď tri verzie

V prípade 13-palcových ultrabookov nechýba procesor Intel Core i5-5200U, 8 GB RAM a 128GB SSD, pričom cenovka je stanovená na 899 dolárov. Za 999 dolárov sa bude v rovnakej konfigurácii predávať i 14-palcový model. Za 1 399 dolárov je však k dispozícii jeho výkonnejší variant s procesorom Intel Core i7-5500U, 8 GB RAM a 256 GB SSD.
Z hľadiska konektivity nechýba dvojica USB 3.0, plnohodnotný HDMI výstup, zvukový konektor a prostredníctvom adaptéru do Micro USB aj Ethernetový port. Okrem toho nechýba slot na Micro SD karty. Operačným systémom je Windows 10 Home v 64-bitovej edícii.

LG_gram_ultrabook_ultra-slim_Laptop_4 LG_gram_ultrabook_ultra-slim_Laptop_5 LG_gram_ultrabook_ultra-slim_Laptop_6

Hmotnosť ultrabookov ako v 13-palcovom, tak aj 14-palcovom vyhotovení dosahuje zhodne 980 gramov, čo je len o 60 gramov viac než v prípade 12-palcového Apple MacBook. Hrúbka šasi nepresiahne 1,27 centimetra. Šírku zariadenia mierne zmenšujú minimalizované vertikálne rámiky displeja, čím tak trochu pripomína najnovšie ultrabooky XPS 13.
Rozdiel však spočíva v použitých materiáloch. Zatiaľ čo 13-palcové modely spoliehajú na kombináciu horčíka a polykarbonátu, ich väčší súrodenci sú skonštruovaní zo zliatin uhlíka a lítia, respektíve uhlíka a horčíka. Tieto materiály sa vyznačujú nízkou hmotnosťou a pritom dobrou odolnosťou voči poškodeniu.
Či a kedy sa ultrabooky LG Gram dostanú na náš trh, je aktuálne otázne.

zdroj: zive.sk, lg.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *