Close

28/04/2014

Markíza HD na Skylink, iba pre tých, ktorý ju potvrdia

Chcete sledovať program TV Markíza vo vysokom rozlíšení ( HDTV ) ? Operátor služby Skylink bude teraz vyžadovať potvrdenie záujmu o príjem tohto programu . Markíza HD bude dostupná len pre klientov , ktorí o program Markíza HD prejavia záujem .

Server parabola.cz v minulých týždňoch informoval o novom požiadavke vysielateľa TV Markíza . Broadcaster novo požaduje od káblových a satelitných operátorov tzv technický poplatok za programy vysielané v HD kvalite . Ako dôvod vyberanie poplatku vysvetľuje modernizáciou vysielacej infraštruktúry .

Platforma Skylink ponúka stanicu Markíza HD bezplatne v rámci balíka DIGITAL HD . Operátor služby nevie , koľko zákazníkov program Markíza HD reálne sleduje . Preto sa rozhodol vykonať u svojich klientov prieskum a požiadať o potvrdenie príjmu tejto stanice .

V prípade , že divák nepotvrdí príjem Markíza HD , bude program na karte Skylink deaktivovaný .

Spoločnosť chce predísť veľkému náporu na zákaznícky servis a preto budú klienti Skylinku o nutnosti potvrdenie príjmu programu Markíza HD informovaní priebežne a postupne tak budú prebiehať deaktivácie . Celý proces bol spustený dnes – v piatok 25.4.2014 a bude prebiehať približne 4 týždne .

Žiadosť o potvrdenie príjmu zašle Skylink klientov cez e – mail vždy s 10 denným predstihom pred deaktiváciou . Ak klient nestihne potvrdiť príjem programu Markíza HD pred deaktiváciou , môže tak urobiť aj dodatočne a stanice mu potom bude opäť aktivovaná .

Ako bude možné potvrdiť príjem stanice Markíza HD:

* Prostredníctvom webového formulára na stránke platformy Skylink
* Alebo odoslaním SMS na telefónne číslo 7017 (cena SMS je 0,40 eur s DPH) v tvare:

SKYLINK (medzera) MARKIZAHD (medzera) ČÍSLO_DEKÓDOVACEJ_KARTY

vzor:

SKYLINK MARKIZAHD 42015874235

číslo dekódovacej karty nájde zákazník na dekódovacie karte pod čiarovým kódom.

Uvedené opatrenie sa týka len programu TV Markíza HD. Divákov, ktorí sledujú stanici Markíza v SD (štandardnom rozlíšení) sa aktivácia programu netýka.

zdroj: parabola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *