Close

26/10/2015

Microsoft chce do dvoch rokov Windows 10 na miliarde zariadení

Spoločnosť Microsoft chce do dvoch rokov previesť na nový operačný systém Windows 10 zhruba jednu miliardu zariadení. Nový operačný systém firma začala ponúkať na konci júla. Na stretnutí s novinármi to dnes uviedol šéf jedného z globálnych vývojárskych tímov Microsoftu Aleš Holeček.

Windows 10 vďaka možnosti bezplatného prechodu zo starších verzií teraz využíva 110 miliónov zariadení. Celkovo môže nový operačný systém využívať 90.000 rôznych typov zariadení. Najstaršie typy pochádza z roku 2007, teda z doby Windows Vista.

Systém Windows 10 sa má podľa Microsoftu stať jednotnou platformou pre rôzne typy prístrojov, vrátane osobných počítačov, počítačových tabletov, inteligentných telefónov a herných konzol Xbox. Firma dúfa, že nový systém podporí jej aktivity v oblasti inteligentných telefónov, kde zaostáva za konkurenciou.

windows_10_7_vista_apple_samsung

Podľa serveru Rankings.cz sú v tuzemsku stále najrozšírenejšie Windows 7 s podielom 43 percent, Windows 10 majú osempercentný podiel.

Microsoft je najväčším výrobcom softvéru na svete a jeho operačný systém Windows používa väčšina osobných počítačov. V oblasti inteligentných telefónov však firma zaostáva za konkurentmi Google a Apple. Podľa predchádzajúcej správy výskumnej spoločnosti IDC podiel prístrojov využívajúcich systém Windows Phone vlani na svetovom trhu s inteligentnými telefónmi dosahoval iba 2,7 percenta.

Česká pobočka Microsoftu sa dnes oficiálne presťahovala do nových priestorov v pražskej Vyskočilova ulici. Prechádza tak na nový koncept, ktorý umožní pracovať odkiaľkoľvek. V nových kanceláriách nemá väčšina pracovníkov, vrátane generálnej riaditeľky Biljana Weberovej, svoje pevné pracovné miesto.

zdroj: financninoviny.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *