Close

22/11/2015

Microsoft láka používateľov Androidu. Ukáže im, či má dostatok aplikácií

Americký Microsoft uviedol ďalšiu vlastnú Android aplikáciu. Jej účelom bude presvedčiť terajších majiteľov zariadení s týmto systémom, aby preši na jeho konkurenčnú platformu. Nástroj im napovie, či by vo Windows Store našli svoje obľúbené aplikácie.

Nástroj AppComparison najprv ponúkne na výber z niekoľkých kategórií aplikácií. Po zvolení dvoch (alebo viacerých) najpreferovanejších prebehne detekcia inštalovaných aplikácií v zariadení.

microsoft_appstore_windows_android_windows_store_1 microsoft_appstore_windows_android_windows_store_2

Výsledkom je zoznam nástrojov z obchodu Microsoftu. Používateľom ukáže, či na jeho platforme existujú aplikácie, ktoré daná osoba používa. V opačnom prípade navrhne vhodnú alternatívu.

microsoft_appstore_windows_android_windows_store_3 microsoft_appstore_windows_android_windows_store_4

Microsoft sa zároveň vráti k spomínaným preferovaným kategóriám. Používateľovi ukáže populárne aplikácie z oblastí, ktoré si pred spustením procesu zvolil.

Iniciatíva má za úlohu zmeniť názor používateľov na Windows Phone, respektíve nastupujúci Windows 10 Mobile. Že Microsoft v počte aplikácií v obchode zaostáva za konkurenciou, je totiž všeobecne známe. Redmondský gigant však apeluje, že aj majitelia (prevažne) zariadení Lumia majú k dispozícii dostatok kvalitných riešení.

Aplikácia AppComparison je zadarmo dostupná v Obchode Play.

zdroj: zive.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *