Close

07/01/2016

Microsoft prestane podporovať Internet Explorer 8, 9 a 10

Microsoft sa rozhodol ukončiť podporu pre prehliadač Internet Explorer vo verzii 8, 9 a 10. Podpora im skončí už budúci týždeň. Čo to pre používateľov znamená?

Väčšina z vás zrejme používa na surfovanie Internetom iný prehliadač ako internet Explorer od Microsoftu, no ak využívate služby Internet Explorer 8, 9 alebo 10 berte na vedomie, že Microsoft ich prestane od 12. januára (utorok) podporovať. To znamená, že tieto prehliadače nebudú viac dostávať bezpečnostné aktualizácie, nápravy chýb či kompatibility a technickú podporu, čo ponechá otvorené dvere potenciálnym hrozbám. Jedinými podporovanými prehliadačmi od Microsoftu tak zostanú Internet Explorer 11 a Edge.

microsoft_winodws_internet_explorer_8_9_10_edge

Výnimkou je jedine Internet Explorer 9 pre operačný systém Windows Vista. Vista má predlženú podporu do apríla 2017 a IE9 tak bude na tomto operačnom systém dostávať aktualizácie od Microsoftu.

Microsoft začne používateľom zobrazovať upozornenie o ukončení podpory a zároveň ich bude vyzývať k prechodu na modernejšiu verziu prehliadača. Ak však chcete napriek končiacej podpore zotrvať na IE8/9/10 máte možnosť vypnúť notifikácie pomocou modifikovania registrov.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *