Close

22/04/2014

Microsoft Security Essentials vo Windows XP aktualizovaný

Microsoft poskytol aktualizáciu pre antimalvérový systém. Aktualizácia opravuje problém s Microsoft Security Essentials, ktorý sa u niektorých užívateľov prejavil extrémne spomaleným systémom.

Kto mal teda v uplynulých dňoch problémy kvôli nedávnej aktualizácii softvérového balíka Microsoft Security Essentials, môže si stiahnuť novú aktualizáciu, ktorá chybu odstráni.

Microsoft vysvetlil na Technet blogu, že problém sa týka všetkých aktualizácií pre Microsoft Essentials, Forefront Client Security, Forefront Endpoint Protection, Windows Intune Endpoint Protection, ako aj System Center Endpoint Protection, ktoré boli vydané 15. apríla 2014. To však neznamená, že sa to týka skutočne každého užívateľa. Chybu zaznamenala iba časť užívateľov.

Aktualizácia antimalvérového systému vo verzii 1.1.10502.0 bude spustená automaticky. Užívatelia ktorí si MES vypli si budú musieť program znova ručne spustiť, aktualizácia sa o toto nepostará.

Microsoft Security Essentials v sebe spája viacero bezplatných nástrojov pre systémy Windows. Poskytujú ochranu proti škodlivým softvérom, ako sú vírusy, trójske kone, rootkity a je nástupcom obľúbenej ponuky Windows Live OneCare ako aj Windows Defender.

zdroj: pc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *