Close

29/02/2016

Microsoft ukončil nástroj pre portovanie Android aplikácii na Windows 10

Microsoft ani nie po roku oficiálne ukončil Project Astoria, ktorého cieľom bolo umožniť vývojárom vytvoriť port Android aplikácii pre Windows 10 vrátane Windows 10 Mobile.

microsoft_astoria_android_windows_10_mobile_xbox_iOS_project

Tak rýchlo ako sa objavil, rýchlo aj zmizol. Projekt Astoria Microsoft predstavil iba minulý rok spoločne s projektom Islandwood. Ten mal za účel priniesť vývojárom nástroje, ktoré by umožnili vytvorenie portov iOS aplikácii pre Windows 10 zariadenia. Zatiaľ čo projekt Islandwood ešte žije, Astoria bola oficiálne pochovaná.

„Obdŕžali sme mnoho spätnej väzby o tom, že používať 2 Bridge technológie aby priniesli kód z iných operačných systémov na Windows bolo nepotrebné a voľba medzi nimi mohla byť mätúca. Starostilo sme zvážili túto spätnú väzbu a rozhodli sme sa zamerať naše snahy na Windows Bridge pre iOS a urobiť ho jedinou Bridge možnosťou pre premostenie kódu na všetky Windows 10 zariadenia vrátane Xbox a PC. Pre vývojárov, ktorí strávili mnoho času skúmaním Android Bridge silno odporúčame aby sa pozreli na iOS Bridge a Xamarin ako skvelé náhrady“, uvádza vo vyjadrení Microsoft.

Spomenutý Xamarin získala spoločnosť iba pred 2 dňami a umožňuje vývojárom zdieľať kód medzi Windows, iOS a Android platformami pričom na každej z nich by mal poskytnúť natívny pôžitok z používania.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *