Close

08/03/2016

Najnovší Windows 10 update sa zameral na Cortanu

Najnovšia verzia operačného systému Windows 10 je momentálne k dispozícii pre program Windows Insider. Vývojári z Microsoftu sa v nej zamerali hlavne na vylepšenie osobnej asistentky Cortany.

V najnovšej aktualizácii môžu používatelia prihlásení do programu Windows Insider otestovať tri nové jazyky – mexickú španielčinu, brazílsku portugalčinu alebo kanadskú francúzštinu. Tieto dialekty boli pridané aby Cortana lepšie rozpoznala požiadavky používateľov.

windows_10_microsoft_update_cortana_insider_aktualizacia

Aktuálna verzia dovoľuje používateľom zadávať jednoduché pripomienky, vrátane udalostí, ktoré nemajú presne stanovený dátum. V budúcnosti sa dá bez problémov pristupovať k upozorneniu a nastaviť konkrétny dátum a čas konania udalosti. Aktualizovanie udalostí pomocou Cortany by malo byť také jednoduché, ako požiadať reálneho človeka o zmenu termínu. Cortana sa tak postará, aby ste nezabudli na žiadnu dôležitú schôdzku či rodinné stretnutie.

Aktualizácie od Microsoftu sa dočkala aj prihlasovacia obrazovka. Pozadie pri prihlasovaní bude po novom rovnaké ako pri uzamknutej obrazovke. Spoločnosť navyše neustále pracuje na efektívnejšom prechode medzi oboma obrazovkami. Aktualizácia rieši aj niekoľko problémov, napríklad Cortana by už nemala upozorňovať na udalosti, ktoré už boli vybavené.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *