Close

30/09/2015

Nové AVG: Cloudová detekcia na desktope i v mobile

AVG Technologies deň po konkurenčnom Esete uvádza novú edíciu produktov pre počítače a mobily určenú pre koncových používateľov. Novinky predstavila v tlačovej správe.

Bez cloudu to nejde

AVG AntiVirus pre Windows prináša cloudovú detekciu v reálnom čase, čoho cieľom je čo najskôr zaznamenať šírenie nového škodlivého kódu. Na najnovšie hrozby sa zároveň zameriavajú algoritmy umelej inteligencie, ktoré využívajú dáta získané z komunity používateľov.

Verzia Pro popritom zahŕňa vylepšený Webový štít, ktorý sa pri kontrole sťahovaných súborov rovnako spolieha na cloud. Nechýba podpora operačného systému Windows 10.

avg-technologies_1 avg-technologies_2

Testovanie v cloude zamierilo aj do verzie pre Android. Výrobca popritom avizuje zrýchlenie skenovania a celkovo lepšiu detekciu. Programátori popracovali aj na ochrane proti krádeži. Výsledky testovania sú po novom pre používateľa zrozumiteľnejšie, tvrdí výrobca. Režim šetrenia batérie sa dá zapnúť priamo v paneli nastavení notifikácií nízkej úrovne nabitia batérie.

Čistí viac hier, nový Správca aplikácií

Antivírusová firma je známa aj vďaka aplikáciám pre optimalizáciu počítačového výkonu. AVG PC Tune Up dostal nový ovládací panel pre ladenie. Umožňuje rýchlejší prístup k funkciám a lepšie informuje o potenciálnych príčinách zníženého výkonu.

avg-technologies_3 avg-technologies_4

Aplikácia najnovšie zvláda čistenie väčšieho počtu hier zo Steamu, adresáre stiahnutých súborov a ďalšieho softvéru, napríklad VMware. V prípade internetových prehliadačov si poradí so 60 typmi pozostatkov po surfovaní. Podporuje Internet Explorer, Google Chrome či Firefox.

AVG Cleaner pre Android sa chváli novým Správcom aplikácií. Človek nájde na jednom paneli prehľad najnáročnejších aplikácií a hneď ich môže zo zariadenia aj odstrániť.

5_avg-technologies 6_avg-technologies 7_avg-technologies

AVG Cleaner pre Mac obsahuje nové čistenie medzipamäte iPhoto. Aplikácii tak zabraňuje zaberať miesto „prednačítavaním“ priečinkov a tým zamedzuje zmazaniu fotiek, k čomu po istom čase dochádza.

Jeden ovládací panel pre všetko

Oba balíky pre zabezpečenie a zvýšenie výkonu disponujú platformou AVG Zen. Používateľovi prostredníctvom jedného ovládacieho panelu na počítači alebo zariadení s Androidom kontrolovať a spravovať ochranu a výkon naprieč neobmedzeným počtom zariadení celej rodiny.

8_avg-technologies

Spoločnosť jedným dychom dodáva, že rovnako ako Eset začína svoje produkty ponúkať ako službu a novinky bude sprístupňovať priebežne.

Riešenie AVG Protection spoločnosť ponúka vo verzii Pro a Free. Platená edícia navyše s firewallom či antispamom stojí na jeden rok 44,99 eura. Licencia na dva roky vyjde na 89,99 eura.

zdroj: zive.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *