Close

04/12/2012

Nové grafické karty od AMD RADEON až začiatkom roka

Radeony série HD8000 sa do predaja dostanú pravdepodobne až na budúci rok.

Od predstavenia prvej grafickej karty z rodiny HD7000 už ubehol takmer celý rok, no nástupcov sa zrejme už teraz nedočkáme. Podľa posledných špekulácií kolujúcich internetom z rôznych zdrojov sa AMD odhodlá na spustenie predaja novej generácie Radeonov HD8000 až niekedy v polovici roka 2013. Viaceré informačné portály hlásia ako možný termín príchodu grafických čipov Sea Islands druhý štvrťrok, čo znamená mesiace marec až máj.

Podľa taiwanského Digitimes znel pôvodný plán priniesť novinky na trh už tento rok, aby mohla firma úspešne konkurovať produktom nVidie. Tá za posledné mesiace zvýšila svoj podiel na trhu hlavne vďaka veľkému rastu predajov v Číne. Kvôli prebiehajúcim veľkým organizačným zmenám v AMD sa však zrejme predstavenie odloží na budúci rok.

Veľké produktové predstavenia sa často viažú k termínom pravidelných výstav, akým je napríklad CES v Las Vegas či Computex v Ázii. Pre Radeon HD8000 grafické karty prichádza do úvahy nemecký Cebit, konajúci sa na začiatku marca. AMD nás ale ešte možno prekvapí podobne ako minulý rok tzv. „paper-launch-om“, kedy  síce novinky predstaví spolu s recenziami, no reálna dostupnosť bude až o niekoľko týždňov či mesiacov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *