Close

06/01/2016

Nový ultrabook od Razer umožňuje pripojenie externej grafickej karty

Známy výrobca herného príslušenstva ukázal nový ultrabook a dokovaciu stanicu Razer Core. Tá premení kompaktný pracovný notebook na hernú mašinu. Do dokovacej stanice Razer Core totiž môžete vložiť vlastnú grafickú kartu.

razer_blade_stealth_ultrabook_PC_notebook_graficka_karta_externa_1Razer Blade Stealth je 12,5-palcový ultrabook s hrúbkou 1,32 cm a hmotnosťou 1,25 kilogramu. V kompaktnom hliníkovom tele sa nachádza procesor Intel Core i7 šiestej generácie s frekvenciou 2,5 GHz, pamäť RAM s kapacitou 8 GB a integrovaný grafický čip Intel HD Graphics 520.

Na trh sa dostanú dve verzie ultrabooku, s rozlíšením displeja 2 560 × 1 440 pixelov a v prípade vyššej verzie to bude 4K. V nižšej verzii bude na výber SSD úložisko s kapacitou 128 GB a 256 GB. Pri vyššej zase 256 GB a 512 GB. Na jedno nabitie batérie sľubujú tvorcovia 8-hodinovú výdrž.

Posila pre hráčov

razer_blade_stealth_ultrabook_PC_notebook_graficka_karta_externa_2Intel HD Graphics 520 postačí na staršie a menej náročné hry, no najnovšie pecky vám nespustí. To sa rozhodla firma vyriešiť dokovacou stanicou Core, ktorá sa pripája k notebooku prostredníctvom USB typu C.

Stanica pripomína menší počítač a notebook obohatí o externú grafickú kartu, štvoricu USB portov a Ethernet port. Razer Core pojme väčšinu bežných grafických kariet od Nvidie či AMD, ktoré sú vybavené rozhraním PCI Express.

Razer Blade Stealth sa začne predávať už tento mesiac. Cena základnej verzie je stanovená na 999 dolárov (v prepočte 929,65 eura). Za najvyšší model zaplatíme 1 599 dolárov (v prepočte približne 1 488 eur). Razer zatiaľ neuviedol koľko bude stáť dokovacia stanica Core a kedy príde na trh.

zdroj: zive.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *