Close

02/10/2015

Nový zabijak tabletov? Unikli detaily o Dell XPS 12

Firma Dell plánuje (čoskoro) uviesť nový hybridný tablet s operačným systémom Windows, ktorý by mohol osloviť náročnejších záujemcov a zároveň „potrápiť“ konkurentov. Napríklad chystaný Surface Pro 4 od Microsoftu.

Novinka bude známa ako XPS 12 (9250), pričom aktuálne na web unikli ďalšie podrobnosti, písaliLiliputing.com či Phonearena.com.

Nový Dell XPS 12 má ponúknuť 12,5-palcový displej, pričom bude kompatibilný so stylusom (Dell Active Pen). K dispozícii máme mať lacnejšiu verziu s Full HD displejom alebo potenciálne oveľa zaujímavejší variant displeja Sharp IGZO so 4K rozlíšením a jemnosťou 352 PPI.

dell_xps_12_1 dell_xps_12_2 dell_xps_12_3

V útrobách už máme nájsť čipy z rodiny Intel Core M Skylake, pričom k dispozícii majú byť rôzne varianty – Core M3, M5 aj M7. Ďalšie parametre majú zahŕňať 4 alebo 8 GB RAM a disk osadený do slotu M.2 SATA.

K tomu sa má pridať široká konektivita, vrátane dvojpásmového Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, dvoch Thunderbolt 3/USB Type-C portov, čítačky pamäťových kariet microSD či voliteľnej podpory 4G LTE. Chýbať nebude ani 8-megapixelový fotoaparát a 5-megapixelová predná kamera. Tablet má disponovať 30Wh batériou.

Keďže pôjde o hybridný tablet, bude sa dať dopĺňať o fyzickú klávesnicu. Dell sľubuje „inovatívne magnetické prepojenie“ oboch celkov. K dispozícii majú byť pritom hneď dva docky s klávesnicou. Jeden tenší a kompaktnejší a druhý vybavený prídavnými portami – napríklad ďalším USB Type-C, dvojicou USB portov plnej veľkosti a tiež HDMI.

zdroj: zive.sk, Liliputing.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *