Close

10/03/2016

Opera testuje zabudovaný adblock priamo v prehliadači

Nórska spoločnosť Opera vydala aktualizovanú verziu svojho prehliadača pre vývojárov. Ten obsahuje vo svojej desktop verzii zabudovanú funkciu blokovania neželaných reklám.

Ak patríte medzi používateľov najpopulárnejších internetových prehliadačov, mnoho z vás už muselo hľadať vhodné rozšírenia na blokovanie otravných reklám. Práve v Opere sa snažia ušetriť svojich verných používateľov od týchto starostí.

Vývojári sa totiž rozhodli zabudovať túto čoraz viac populárnu službu priamo do prehliadača spoločnosti. Používatelia tak nebudú musieť nič inštalovať a dokonca získajú prehľad o efektívnosti blokovacej služby. V prehliadači je zabudované tlačidlo, pomocou ktorého sa dá služba na konkrétnej webovej stránke jednoducho zapnúť alebo vypnúť.

Pri zapnutej službe má používateľ možnosť vidieť niekoľko štatistických údajov. Podobne ako je to pri doplnku Adblock Plus, zobrazuje sa počet blokovaných reklám na načítanej stránke, celkový počet blokovaní za daný deň, posledný týždeň a ich celkový súčet. Okno je doplnené prehľadným grafom, no najväčšiu pozornosť bude pravdepodobne pútať tester na jeho spodnej časti. Pomocou neho prehliadač otestuje rýchlosť pripojenia na stránku pri zapnutej, ale aj vypnutej blokovacej službe. Následne používateľovi zobrazí, o koľko percent je konkrétne pripojenie rýchlejšie.

Ako bolo spomenuté, blokovacia služba je dostupná zatiaľ len vo verzii pre vývojárov, takže na ostrú verziu si budeme musieť nejaký ten čas počkať. Ak by však išlo všetko podľa plánu, Opera by mohla zabudovaným blokovaním reklám priamo v prehliadači získať výhodu oproti konkurencii.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *