Close

07/05/2013

PC: Adobe bude software aktualizovať už len on-line predplatiteľom

Americká spoločnosť Adobe Systems Inc, ktorá vyrába populárne programy na profesionálne spracovanie obrazu, od júna začne ponúkať aktualizácie svojho softvéru len zákazníkom svojej predplatenej služby Creative Cloud. Spoločnosť o tom informovala v pondelok. Adobe sa tak pridáva k pionierom softvérových riešení cez internet, ako Salesforce.com alebo Google. „Sto percent našich aktivít sa presúva na Creative Cloud. Nebude žiadny ďalší balík Creative Suite ani aktualizácie tohto balíka,“ povedal marketingový riaditeľ spoločnosti pre Creative Cloud Scott Morris.

Poslednú verziu softvérového balíka Creative Suite, ktorý obsahuje programy ako Photoshop, Illustrator, Flash a ďalšie, spoločnosť uviedla na trh v máji 2012. Jej najvyššia verzia, ktorá obsahuje 16 rôznych grafických programov, sa predáva za 2599 USD, čo je štvornásobok ročného predplatného služby Creative Cloud. Tá pri ročnej platbe zákazníka v USA stojí 49,99 USD mesačne.

Obchodný model založený na predplatnom spoločnosti prinesie menej peňazí nárazovo. Pri konvenčných softvérových balíkoch zákazník zaplatí jedenkrát a môže produkty využívať neobmedzene dlho. Predplatné však znamená platby za služby rozložené na celé obdobie používania, dôsledkom čoho je predvídateľnejší opakovaný obrat.

„Je to zmena, ktorú sme zvažovali už nejaký čas,“ povedal agentúre Reuters viceprezident Adobe pre digitálne médiá David Wadhwani. Dodal však, že hoci spoločnosť bude naďalej predávať a podporovať aj balík Creative Suite 6, novšie funkcie a aktualizácie získajú už len zákazníci predplatenej služby.

zdroj: zive

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *