Close

14/04/2013

PC: AMD: DirectX 12 zatial nechystáme

V minulosti sme relatívne pravidelne mohli vidieť príchod nových štandardov DirectX od Microsoftu, ktoré priniesli nové technológie nielen z oblasti grafického spracovania, ale napríklad zvuku.

Výrobcovia grafických kariet ako Nvidia, AMD alebo Intel sa tak postupne snažili implementovať podporu pre svoje čipy a ovládače, programátori je nové technológie využili pre vývoj hier a hráči potom s väčšou nutnosťou (pre krajšiu grafiku) kupovali nové grafické karty.

Ako ale oznámil jeden zo šéfov AMD – Roy Taylor, AMD zatiaľ nečaká na príchod novej generácie DirectX 12, respektíve zatiaľ to vyzerá, že nie je ani v pláne. Súčasná najnovšia verzia DirectX 11.1 tak s nami zostane možno veľmi dlho.

Výrobcovia sa tak budú sústrediť na väčší výkon a efektívnejšie čipy, v oblasti štandardov môžeme čakať špecializované veci od každého výrobcu zvlášť a podporu novších OpenGL, OpenGL ES a ďalších štandardov. V prípade OpenGL nesmieme zabúdať na obrovský úspech v mobilnej oblasti, čo môže do budúcna ovplyvniť aj úspech na desktopoch.

Microsoft ale vo vývoji nástrojov rozhodne nezaháľa, tento rok uvedie novú hernú konzolu na báze štandardných počítačových procesorov a grafiky od AMD. Ale je otázkou, ako sa vlastne prípadné nové technológie, ktoré budú v spolupráci s AMD vyvinuté, budú dostávať na desktopový segment.

zdroj: zive

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *