Close

14/02/2013

PC: Canon spustil program na recykláciu antramentových kaziet

Spoločnosť Canon oznámila, že v celkom 15 krajinách Európy spúšťa program na recykláciu atramentových kaziet, ktorý priamo nadväzuje na ročnú skúšobnú prevádzku v Nemecku a Veľkej Británii. Ten evidentne priniesol dobré výsledky, a tak bol teraz naostro spustený aj v Rakúsku, Belgicku, Českej republike, Dánsku, Fínsku, Francúzsku, Írsku, Luxembursku, Holandsku, Nórsku, slovenčina, Švédsku a Švajčiarsku.

V rámci nového programu budeme môcť zadarmo recyklovať originálne atramentové kazety, z ktorých bude 97% materiálu použitého pri výrobe ďalších produktov a zvyšok je odpad pre premenu na energiu. Na stránkach Canon stačí zvoliť krajinu, vyplniť formulár a na jeho základe Canon dodá obálky, v ktorých budete môcť kazety odoslať na recykláciu.

Motorom celej akcie samozrejme je snaha o ohľaduplnosť k životnému prostrediu a firma Canon si tým samozrejme tiež snaží vylepšiť svoje meno a získať materiál pre recykláciu. Správa tiež uvádza, že od roku 1990 bolo celosvetovo zhromaždilo už 287 tisíc ton tonerových kaziet, ktoré v dôsledku ušetrili 185 tisíc ton nového materiálu. Pre ďalšie informácie využite odkaz na stránky firmy (pozri zdroj).

Zdroj: CANON

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *