Close

14/02/2013

PC: Čo s liecenciou Office 2013 keď sa vám pokazí počítač?

Office 2013 je distribuovaný ako predplatné Office 365 a ako klasická licencie. Už z minulosti vieme, že je klasická licencie neprenosná a teda pripomína OEM. Ak Office 2013 aktivujete na počítači A, nebudete ho môcť nainštalovať na počítač B. Ostatné programy (napríklad produkty od Adobe) umožňujú licenciu na jednom počítači deaktivovať a potom aktivovať na druhom.

Adam Turner z austrálskeho webe The Age si preto položil správnu otázku, čo sa stane, keď vám počítač krátko po nákupe Office 2013 havaruje. Samozrejme môžete Office a celý Windows preinštalovať, čo keď ale zlyhá nejaká časť hardvéru, ktorú budete musieť vymeniť?

Na to zatiaľ nie je úplne jasná odpoveď, pretože Turnerovi sa nepodarilo u Microsoftu spoľahlivo zistiť, podľa čoho sa počíta jednoznačná identita stroje. Zrejme to bude procesor, môže ale napríklad používateľ, ktorý nainštaloval Office 2013 na klasický HDD disk upgradovať na SSD jednotku? Nezmení sa tým hardvérová identifikácia počítača? Vzhľadom k tomu, že Office 2013 nebude najlacnejšie, toto je celkom kľúčové informácie.

Microsoft sa v každom prípade bude snažiť predávať hlavne predplatné Office 365, ktoré všetky tieto problémy rieši, však Office 365 pre domácnosti je vhodný pre rodinu s viacerými počítačmi, nie pre jednotlivca, ktorý nechce vcelku logicky platiť sto a viac dolárov ročne za to, že čas od času napíše nejakú prácu do školy, alebo súpis keramických prasiatok vo svojej zbierke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *