Close

08/04/2013

PC: Facebook pýta za správy celebritám peniaze

Službu testuje v Británii, drahší budú aj používatelia s veľkým počtom priateľov

Sociálna sieť Facebook začne v Británii testovať systém platených odkazov celebritám, populárnym osobnostiam a ľuďom, ktorých používatelia nemajú v skupine svojich „priateľov“. Služba, ktorá bola doteraz pre všetkých registrovaných zdarma, má podľa vedenia Facebooku vyriešiť problém s nevyžiadanými správami. Informoval o tom britský denník The Daily Telegraph.

Už vlani v decembri sociálna sieť umožnila roztriediť odkazy od priateľov a neznámych ľudí. Kým tie prvé chodili do bežnej elektronickej schránky, tie zvyšné sa hromadili v inej schránke. Pre používateľov, ktorí písali niekomu mimo okruh svojich priateľov, potom ponúkla platenú službu – za jednu libru ich správa získala prioritu a adresát ju nemohol tak ľahko prehliadnuť.

„Systém platieb za odkazy ľuďom mimo okruh priateľov by mal zabrániť posielaniu spamu, zároveň však uznáva, že sa niekedy chcete niečo dozvedieť aj od ľudí mimo svoj priateľský okruh,“ píše sa vo vyhlásení Facebooku.

Poplatkový systém v Británii má byť teraz rozmanitejší. Cena odkazu sa totiž bude líšiť podľa toho, koho chcete osloviť. Ak pôjde o verejne známu osobu, celebritu alebo obľúbeného používateľa s množstvom priateľov, zaplatíte viac.

Daily Telegraph uvádza, že napríklad správa úspešnému britskému športovcovi, skokanovi do vody Tomovi Daleymu vyjde na 10,68 libry (12,57 eura), za poštu spisovateľovi Salmanovi Rushdiemu záujemca zaplatí 10,08 libry.

zdroj: etrend

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *