Close

07/04/2013

PC: Intel už začal dodávať čipy Haswell, priznal chybu s USB 3.0

Nové čipsety pre procesory rodiny Haswell majú problém s USB 3.0 diskami, opravná revízia C2 príde krátko po spustení predaja.

O tom, že Intel má (opäť) problémy so svojimi čipsetmi pre novú generáciu procesorov, sme už vedeli už dávnejšie. Neoficiálne informácie teraz potvrdil samotný polovodičový gigant, keď vydal dokument informujúci o zmene produktu pre svojich partnerov. V ňom sa píše o novej C2 revízii, ktorá úpravou kovových vrstiev v obvodoch čipsetu opravuje problém s USB 3.0 zariadeniami. Tento sa pri čipsetoch revízie C1 prejavuje tak, že po prechode z úsporného režimu S3 sa dáta z pripojeného USB 3.0 disku či USB kľúča nedajú čítať (video prestane prehrávať, PDF dokument zobrazuje len prázdne strany). Strata dát ani ich poškodenie pritom nehrozí, nápravou je jednoduché opätovné spustenie programu.

Prvé testovacie kúsky opravených čipsetov série 8  a C220 (Z87, H87, Q85, Q87, C222, C224, C226, , QM87, HM87 a HM86) by mali byť k dispozícii od 19. Apríla, podľa vyjadrenia Intel-u pre server Hardware.info by však vydanie novej generácie Haswell procesorov nemalo byť nijak ovplyvnené. Prvé dosky na trhu budú vybavené zrejme ešte čipsetmi s revíziou C1, opravené C2-ky sa objavia v priebehu neskorších mesiacov tohto roka. Intel sám dodáva, že chyba bolo zistená len u obmedzeného počtu USB 3.0 diskov a netýka sa všetkých UCB 3.0 zariadení všeobecne. Keďže nehrozí ani strata dát, bude sa postupovať podľa plánu a nové čipy sa objavia na trhu „v strede roka“.

zdroj: pc, zive

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *