Close

19/08/2013

PC: Nemecko uznalo Bitcoin ako menu.

Nemecké spolkové ministerstvo financií podľa dnešného vydania rakúskeho denníka Die Presse prvýkrát klasifikovalo onlinovú menu Bitcoin. Podľa neho je virtuálny platobný prostriedok označený za „súkromné peniaze“, čím je digitálna mena uznaná právne a daňovo.

Die Presse dodal, že je to triumf pre „internetovú generáciu“, lebo len ona môže skutočne rozumieť, čo znamená názor ministerstva financií v Berlíne.

Ministerstvo zaujalo svoje stanovisko v odpovedi na dopyt poslanca spolkového parlamentu za Slobodnú demokratickú stranu (FDP) Franka Schäfflera.

Hlavnou unikátnosťou meny Bitcoin je jej úplná decentralizácia. Je navrhnutá tak, aby ju nikto, vrátane autorov, skupín alebo vlád, nemohol nijako ovplyvňovať, falšovať, zabavovať účty v nej či kontrolovať peňažné toky alebo spôsobovať jej infláciu.

Sieť funguje od roku 2009, v ktorom ju vytvoril a popísal haker s pseudonymom Satoshi Nakamoto. Nikdy nezverejnil svoju skutočnú identitu a krátko po väčšom rozšírení Bitcoinov roku 2010 sa odmlčal úplne.

V roku 2012 vznikla BitcoinFoundation, ktorá sa stará o infraštruktúru virtuálnej meny. Vzhľadom na decentralizovanú povahu siete nemá nadácia žiadne osobitné právomoci. V sieti vždy rozhoduje väčšina, bez ohľadu na BitcoinFoundation.

Niektorí ľudia sa domnievajú, že za menou stojí konzorcium juhokórejského Samsungu, japonskej Toshiby a americkej Motoroly.

zdroj: zive

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *