Close

07/04/2013

PC: Nový Chrome načítava stránky ešte rýchlejsšie

Nová betaverzia web prehliadača od Google má lepší Scheduler, ktorý zabezpečí asi 5% rýchlejšie zobrazovanie internetových stránok.

Google sprístupnil svoj internetový prehliadač Chrome v betaverzii s číslom 27. Renderovacím jadrom je síce stále WebKit, nový Blink príde až s nasledujúcou aktualizáciou, no napriek tomu sa dajú očakávať ďalšie zrýchlenia. Na svedomí to má nový Scheduler, ktorý urýcli načítavanie webstránok oproti súčasným verziám Chrome až do 5%.

Tento pokrok je dosiahnutý zmenami v prioritách načítavania obsahu, keď nový Scheduler napríklad nečaká vždy na tradičný postup WebKit-u ale vykresľuje stránku už po dosiahnutí Body Tagu stránky. HTML5 Parser WebKit-u napríklad vždy zastaví a čaká na načítanie a spustenie každého Script tagu, čo spomaľuje celý proces zobrazenia stránky. Nový Scheduler Chrome 27 je taktiež priamo integrovaný v systémovom procese prehliadača a vie tak reagovať na prípady, keď sa načítavajú stránky na iných záložkách, aktuálne nezobrazovaných používateľovi (spomalením načítania stránok na pozadí a priradením vyššej priority tej zobrazenej).

Na stiahnutie Chrome

zdroj: pc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *