Close

04/04/2013

PC: Nový Nexus tablet od Google už v júli za odhadovanú cenu 150,-€

Už čoskoro by mal Google predstaviť nástupcu populárneho tabletu Nexus 7, pričom novinka ponesie Full-HD displej a nižšiu cenovku.

S cieľom ešte viac znepríjemniť situáciu konkurencie na trhu s lacnými tabletmi by mal už čoskoro Google predstaviť nástupcu obľúbeného Nexus 7. Tvrdí to Reuters s odvolaním sa na nemenované zdroje blízke firme.

Keďže až 97% ziskov Google pochádza zo zobrazovania reklamy na internete, nebude stáť nový tablet aj napriek pokročilej hardvérovej výbave veľa – očakáva sa minimálne rovnaká suma ako za dnešný Nexus 7, teda 200€, ale hovorí sa aj o zníženej cene 150USD (~150€). Tým dostane firma svoje zariadenia, a teda aj reklamu, medzi oveľa viac ľudí. V druhej polovici roka je cieľom dodať na trh osem miliónov nových tabletov.

Za túto priaznivú sumu by mali používatelia dostať do rúk zariadenie s Full-HD displejom a procesorom od spoločnosti Qualcomm. Google sa mal rozhodnúť pre iný procesor (predtým nVidia Tegra 3) hlavne kvôli spotrebe.

Výrobcom nástupcu Nexus 7 by mal byť aj naďalej Asus, ktorý predpokladá že tento rok až dvojnásobí počet vyrobených a predaných tabletov voči roku minulému.

Oficiálne predstavenie sa predpokladá na Google I/O konferencii v máji, pričom predaj by sa mohol začať asi o dva mesiace neskôr, v júli. Zároveň by sa mala objaviť aj nová verzia operačného systému Android.

zdroj: pc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *