Close

13/04/2016

PC s Windows 10 sa bude dať odomknúť aj cez bluetooth, NFC či tlesknutím

Už vieme, že výročná aktualizácia (Anniversary Update) pre Windows 10 bude rozsiahla, Microsoft však nedávno umožnil aj letmý pohľad na niektoré z nových funkcií, ktoré prinesie.

edno zo zaujímavých zlepšení bude možnosť „odomknúť počítač so systémom Windows pomocou sprievodných zariadení“. Používatelia budú môcť takýmto spôsobom nahradiť prihlasovanie heslom, PIN-om či biometriou.

Ilustračný obrázok

Ilustračný obrázok

Spočiatku bude táto možnosť dosť obmedzená, použiť sa bude dať len náramok Microsoft Band 2 alebo „iné zariadenie s integrovaným Windows 10 Companion Device Framework (CFD)“. Neskôr však budú podporované aj ďalšie zariadenia, a to aj od iných výrobcov.

Microsoft uvádza aj príklady použitia tejto funkcie. Používatelia budú môcť pripojiť zariadenie USB k svojmu počítaču. Toto zariadenie však bude musieť obsahovať tlačidlo, po ktorého stisnutí sa počítač automaticky odomkne. Počítač s čítačkou NFC sa bude dať odomknúť bezkontaktne, napr. kartou.

Pokročilejší spôsob bude vyžadovať, aby používateľ „nosil vo vrecku telefón, ktorý je už spárovaný s počítačom cez bluetooth“. Po údere do medzerníka na počítači dostane telefón oznámenie, ktoré budete musieť schváliť, a PC sa jednoducho odomkne.

V prípade použitia fitnes zariadenia, ako je spomínaný Band 2, bude možné na overenie používateľa vykonať určité gesto, ako je napr. tlesknutie, ktoré počítač odomkne.

Vydanie Anniversary Updatu sa predpokladá v júli, presný dátum zatiaľ nie je známy.

zdroj: pcrevue.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *