Close

27/05/2013

PC: Tlačidlo Štart v MS Windows je späť, cez nové myši

Spoločnosť Microsoft zaradila do svojho portfólia dve nové bezdrôtové myši, ktoré vo svojom tele po prvýkrát integrujú samostatné tlačidlo Štart určené na prechod do spúšťacej obrazovky operačného systému Windows 8. Firma o tom informovala prostredníctvom svojho blogu.

ms-windows-mys-tlacidlo-start-pocitace-zilina

Modré dotykové tlačidlo s logom Windows 8 na modeli Sculpt Comfort Mouse okrem prechodu do spúšťacej obrazovky umožňuje vrámci jej prostredia aj navigáciu pohybom prsta. Používateľ môže napríklad posunutím prsta nadol na ľavej strane obrazovky zobraziť panel so všetkými otvorenými aplikáciami a opätovným posunom nahor sa v rámci nich zase prepínať.

Bezdrôtová myš Sculpt Comfort Mouse s počítačom komunikuje prostredníctvom Bluetooth. Nepotrebuje teda dodatočný USB vysielač. Jej cenovka je stanovená v prepočte na zhruba 30 eur.

Kompaktnejší model s názvom Sculpt Mobile Mouse taktiež disponuje tlačidlom Štart, ktoré v tomto prípade zabezpečuje len funkciu prepínania medzi plochou či aplikáciou a spúšťacou obrazovkou. Narozdiel od svojho väčšieho súrodenca vyžaduje aj USB vysielač zabezpečujúci bezdrôtovú komunikáciu s počítačom. Microsoft si za ňu vypýta približne 23 eur.

Prostredné tlačidlo na oboch novinkách umožňuje listovanie štyrmi smermi a technológia BlueTrack zabezpečí možnosť ich použitia takmer na každom povrchu. Zlou správou pre ľavákov je, že myši sú ponúkané len vo verzii pre pravú ruku.

httpv://www.youtube.com/watch?v=gT_3Yj0EPRI&feature=player_embedded

zdroj: zive

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *