Close

13/08/2013

PC: Windows 8.1 už možno v októbri

Doteraz správy nasvedčovali tomu, že Microsoft krátko po dokončení svojej aktualizácie Windows 8.1 (vstup do fázy RTM) ju uvoľní minimálne predplatiteľom MSDN alebo TechNet.

Mary Jo Foleyová z All About Microsoft, ktorá zvykne mávať presné informácie z prostredia Microsoftu, však tvrdí niečo iné. Podľa jej zdrojov údajne spoločnosť neplánuje skoré uvoľnenie Windows 8.1 ani pre IT profesionálov ani bežných používateľov. Vraj si budeme musieť počkať až niekedy do októbra tohto roka.

Zatiaľ ide o nepotvrdené informácie, ale v kontexte iných správ majú svoju logiku. Iné zdroje totiž uvádzali, že Microsoft by mohol Windows 8.1 predstaviť na (veľkolepej) prezentácii. V rámci nej sa možno dočkáme i nových zariadení a faktického „reštartu“ celej platformy Windows 8/8.1.

Posunutím termínu všeobecného sprístupnenia Windows 8.1 by mohol Microsoft získať ďalší čas na „vychytanie múch“ už v dokončenom produkte a zároveň dostanú výrobcovia priestor na prípravu vlastných produktov už s novou platformou.

Microsoft však stále plánuje poskytnúť finálnu zostavu aktualizácie svojim OEM partnerom počas augusta.

zdroj: zive

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *