Close

16/04/2013

PC: Windows 8, tlačidlo štart sa môže vrátiť

Z kuloárov unikli informácie, že Microsoft pripravuje návrat dlhoročnej súčasti Windows. Skutočne zmení postoj o 180 stupňov?

Microsoft údajne pripravuje „plán B“, ktorého súčasťou má byť návrat tlačidla Štart do operačného systému Windows. Obsahovať ho má už najbližšia aktualizácia Windows 8, známa pod označím Blue alebo 8.1. Informáciu priniesol ZDNet.com.

Tvorca Windows si od začiatku tvrdo stál za svojím rozhodnutím odstrániť Štart a nahradiť ho Štartovacou obrazovkou so živými dlaždicami. Firma v júni minulý rok tvrdila, že dlhé roky neodmysliteľnú súčasť operačného systému ľudia prestávali používať. Koncom roka sa zas objavila informácia, ktorá vyvracala fámy o návrate tlačidla vo Windows Blue. Podľa nepotvrdených informácií ale môže byť napokon všetko inak.

Nasvedčovať tomu môže prieskum spoločnosti IDC, podľa ktorého tlačidlo používateľom chýba. Problémom má byť aj propagovanie spomínanej Štartovacej obrazovky. Aj tento nedostatok by mal Windows Blue podľa zdrojového kódu riešiť. Používateľ by mal po novom získať možnosť nabootovať Windows priamo do desktopového prostredia.

Nič však nie je isté a všetko pravdepodobne objasní až náhľadová verzia Windows Blue. Jej sprístupnenie sa očakáva v júni. Microsoft vtedy totiž usporiada konferenciu Build 2013, na ktorej aktualizácia Windows dostane nemalý priestor. „Pokým nevyjde, čokoľvek sa môže zmeniť,“ uviedol pre ZDNet.com zdroj, ktorý nechcel byť menovaný.

zdroj: zive

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *