Close

10/05/2013

PC: Youtube začal ponúkať platené kanály

Najnavštevovanejšia internetová videoknižnica YouTube od štvrtka prestala byť synonymom voľne dostupného obsahu. Služba podľa agentúry Reuters uzavrela zmluvu o dodávaní plateného videomateriálu s prvou tridsiatkou partnerov.

Vo vlastnom zozname videoserver patriaci spoločnosti Google uvádza dovedna 53 platených kanálov. Prémiový obsah je dostupný pre používateľov v desiatich krajinách, Slovensko k nim nepatrí.

Prví prispievatelia plateného obsahu sú skôr menší hráči produkujúci najmä športové, dokumentárne a zábavné programy či obsah pre deti.

V zozname sú kanály ako Cars.TV, Comedy.TV, National Geographic Kids či Primezone Sports. Najväčšie americké mediálne spoločnosti ako Walt Disney či Comcast sa zatiaľ na budovaní platenej knižnice nezúčastňujú, upozornil New York Times.

Mesačné predplatné jednotlivých kanálov sa pohybuje od 99 centov po 7,99 dolára. Stanice majú používateľom na začiatku ponúknuť 14-dennú skúšobnú dobu zdarma, ako aj zľavy pri uzavretí dlhodobého predplatného.

Používatelia budú za obsah platiť pomocou Google peňaženky (Wallet) – rovnakého nástroja, aký sa používa pri nákupe aplikácií či dátového priestoru od Google. Britský denník Daily Mail uviedol, že predplatiteľom kanálov by sa nemali zobrazovať reklamy.

Podľa Malika Ducarda, riaditeľa pre partnerstvá s dodávateľmi obsahu, YouTube čoskoro umožní používateľom služby aktivovať a vytvárať vlastné platené kanály. „Samoobsluha“ má byť ďalšou fázou inovovaného systému, ktorý videoserver predstavil, píše na základe vyjadrení Ducarda server Billboard.com.

zdroj: zive, trend

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *