Close

21/01/2014

Podľa štatistiky poruchovosti si najlepšie vedie HITACHI

Spoločnosť Backblaze, ktorá sa zaoberá zálohovaním veľkého množstva dát v cloude, zverejnila podrobnú štatistiku o poruchovosti používaných pevných diskov.

Backblaze používa rôzne modely diskov s rôznou kapacitou od spoločností Hitachi, Seagate a Western Digital, vo veľmi malom množstve má aj pár kusov od Toshiby a Samsungu.

poruchovost_pevnych_diskov_1Štatistika poruchovosti pevných diskov v rámci všetkých modelov

Štatistika poruchovosti je relevantná predovšetkým u hlavných troch značiek, od ktorých má dokopy skoro 30 000 pevných diskov. Ako je vidieť na percentách poruchovosti počas jedného roka, najhoršie sú na tom disky od Seagatu, na druhom mieste je Western Digital a najmenej poruchové sú modely od Hitachi, obzvlášť 3TB verzie.

poruchovost_pevnych_diskov_2Poruchovosť postupom času

Čísla sú ale samozrejme priemerné a rozdiel je aj v konkrétnych modeloch. V rámci doterajších štatistík sú tak odporúčanými modely Seagate Desktop HDD.15 (ST4000DM000) a Western Digital 3TB Red (WD30EFRX).

Ale štatistika u týchto modelov je zatiaľ iba v krátkom časovom horizonte a podľa tvrdenia si tak síce napríklad Seagate disky vedú spočiatku dobre, množstvo porúch ale u starších modelov po dlhšej dobe rýchlo stúplo.

poruchovost_pevnych_diskov_3

Naopak celkom vyhnúť by ste sa mali modelom Western Digital 3TB Green alebo Seagate 2TB LP, ktoré trpia vysokou poruchovosťou.

zdroj: zive, backblaze

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *